Кафедра економіки, обліку і оподаткування  ̶  відмінний старт для кар’єри в бізнесі, на державній службі і в науці, базується на факультеті економіки і менеджменту.

Місія кафедри — підготовка компетентних фахівців в області економічного, фінансового та обліково-аналітичного забезпечення організацій різних секторів економіки і організаційно-правових форм, здатних використовувати отримані знання для роботи в правоохоронних органах, в комерційних і некомерційних організаціях, організаціях державної влади та місцевого самоврядування, у сфері консалтингових послуг, науково-дослідних організаціях, у сфері вищої, післявузівської та додаткової професійної освіти.

Кадровий склад кафедри

Кафедра об’єднує професорів і викладачів в області цифрової, галузевої і корпоративної економіки, бухгалтерського обліку, фінансів, практичної психології, юриспруденції та бізнес-інформатики.

Ус Галина Олександрівна

Доктор економічних наук, професор, гарант ОПП «Цифрова економіка» другого (магістерського) рівня

завідувач кафедри економіки, обліку і оподаткування

Жовновач Руслана Іванівна

Доктор економічних наук, професор

Малаховський Юрій Віталійович

Кандидат економічних наук, професор

Бондар Юлія Анатоліївна

Кандидат економічних наук, доцент

Гріднєва Дар'я Вікторівна

Кандидат економічних наук

Коваль Олександр Олександрович

Кандидат економічних наук, доцент

Мальцев Максим Миколайович

Кандидат економічних наук

Манькута Яна Миколаївна

Могілей Сергій Олександрович

Доктор філософії

Ярмоленко Михайло Вікторович

Кандидат фізико-математичних наук, доцент

Наші цінності

Орієнтація на практику

Забезпечуємо студентів актуальною інформацією і навчаємо їх практичним навикам для вирішення прикладних завдань в проектах від компаній-партнерів (на основі реальних кейсів)

Цифровізація

Всі студенти отримують від професорсько-викладацького складу сучасні знання та практичні навички для роботи в умовах цифровізації економіки

Особистісний підхід

Викладачі допомагають кожному студенту вибудувати свою індивідуальну траєкторію розвитку з урахуванням усіх його талантів, рівнем зайнятості та пріоритетів в житті

Дистанційне навчання

Студенти, які навчаються в змішаному чи віддаленому режимі, отримують якісні знання і аналітичний рівень компетенцій через провідну систему дистанційного навчання

Стратегічне бачення: формування системи загальних, специфічних і особистісних компетенцій фахівців, що володіють теоретичними і прикладними навичками і вміннями організації та ефективного здійснення економічної діяльності господарюючих суб’єктів, економічних, фінансових, виробничо-економічних і аналітичних служб організацій різних форм власності, державних і муніципальних органів влади.

Стратегічні орієнтири: дослідження бухгалтерських, аудиторських, економічних процесів і явищ; розвиток економічного, фінансового та обліково-аналітичного цифрового співтовариства; кращі світові практики викладання економічних дисциплін; формування і розвиток цифрових компетенцій; синергія майстерності професорів і практиків у викладанні.

Кадрова політика кафедри спрямована на збереження основного кадрового складу, залучення молодих співробітників і підвищення кваліфікації кожного викладача. Науково-педагогічні працівники кафедри постійно підвищують свій науково-професійний потенціал, беруть активну участь в міжнародних і науково-методичних конференціях і семінарах, мають практичний досвід роботи за фахом.

Розвиток кваліфікаційного потенціалу в галузі цифрової трансформації економіки.

Напрямки діяльності

Кафедра спеціалізується на проведенні високоякісної освітньої та наукової діяльності в галузі економіки і менеджменту.

Навчання студентів сучасним інфокомунікаційним технологіям ведення бізнесу в умовах цифрової економіки.

Кафедра здійснює підготовку за основними освітніми програмами:

Навчання відбувається за очною та заочною формами навчання.

Освітньо-професійні програми

Викладачами кафедри д.е.н., професором Ус Г.О. та к.е.н., доцентом Ковалем О.О. проведено дослідження щодо цифровізації економіки України та дістало висвітлення в статті:

В статті визначені особливості висвітлення процесу цифровізації економіки в науковій літературі. Наведено розвиток цифрової економіки та її впровадження. Висвітлені визначення та характеристики цифрової економіки, обрані найбільш оптимальні для України. Визначені та охарактеризовані небезпеки та ризики цифрової економіки. Запропоновані пропозиції з мінімізації небезпек, а саме розробка нових економічних моделей ринкової економіки з коригуванням негативних викликів цифрової економіки, адаптація основних постулатів цифрової економіки до української реальності та орієнтовні напрямки наукових досліджень.

Ваш браузер не підтримує відображення PDF файлів.

Випускники кафедри успішно працюють фахівцями в сфері економічної безпеки, бухгалтерами-експертами в комерційних, державних, правоохоронних органах, фахівцями-ревізорами, головними бухгалтерами, економістами, фінансовими менеджерами, аудиторами (у разі отримання кваліфікаційного атестата аудитора) на підприємствах різних організаційно-правових форм, а також успішно вступають до аспірантури і займаються науковою діяльністю. Їх запрошують для роботи в комерційні банки, податкові інспекції та інші фінансові структури.

Нашим випускникам довіряють

• Державна фіскальна служба України
  • Інагро Rask
  • ФПБАУ - Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України
  • Alpha Web Group
  • Головне управління статистики в Черкаській області
  • Інтек-інформ
  • УАСБА - Українська асоціація сертифікованих бухгалтерів і аудиторів
  • Все про бухгалтерський облік

Наша адреса: м. Черкаси, вул. Нечуя-Левицького, 16, каб.220.

(099) 105-27-71 – відповідальний секретар приймальної комісії

Електронна пошта: kaf-oblik@suem.edu.ua