ЗАКРИТИ

Кафедра дизайну здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 022 «Дизайн». 

Професійне спрямування: «Дизайн середовища», «Графічний дизайн».

Термін навчання за освітнім ступенем: «бакалавр» – 4 роки. 

Форма навчання: денна.

Професорсько-викладацький склад кафедри дизайну – це доктори й кандидати наук, професори, доценти, фахівці в галузі мистецтва і дизайну різного спрямування, автори монографій, підручників і навчальних посібників. Серед них – заслужені художники України і члени Національної спілки художників України. Викладачі творчо працюють у галузі образотворчого мистецтва, мистецтвознавства, теорії та практики дизайну, підтримують зв’язки з іншими ЗВО України, є постійними учасниками виставок творів мистецтва і дизайну в Україні та за кордоном.

Організація і зміст підготовки фахівців за спеціальністю «Дизайн» обумовлюються стандартами вищої освіти: освітньо-професійними програмами та навчальним планом, які розроблені відповідно до вимог Міністерства освіти і науки України.

kafedra-dyzaynu (1)

Освітній процес забезпечено фаховою літературою, посібниками, методичними рекомендаціями, програмами з курсів як обов’язкової, так і вибіркової складової. При кафедрі створено творчу майстерню, інноваційну лабораторію з мультимедійною, проекційною, відео- та аудіовізуальною технікою. У розпорядженні викладачів і студентів – сучасні програми ArchiCAD, 3DStudioMax, Corel Draw, Adobe Photoshop, Abobe Illustrator, SketchUp, «Наш Сад Рубин 9.0», Realtime Landscaping Architect, Lumion, Artlantis, та інші.

Особливий акцент в освітньому процесі звернено на науково-дослідну та виставково-творчу роботу студентів. Студенти беруть активну участь у міжнародних, всеукраїнських наукових і науково-практичних конференціях.

Студенти мають можливість проходити навчальну та виробничу практику на базі провідних фірм, установ та організацій України.

На кафедрі значна увага приділяється виховній і культурно-масовій роботі, яка передбачає організацію самоврядування й змістовного дозвілля студентів. Доброю традицією є проведення круглих столів, майстер-класів із нагоди Дня художника, Дня дизайнера-графіка, Всесвітнього дня архітектора тощо. Студенти кафедри завжди долучаються до загальноуніверситетських і міських заходів, інтелектуальних, культурних конкурсів, спортивних змагань і благодійних акцій.

Характеристика кваліфікаційних напрямів, за якими здійснюється підготовка фахівців зі спеціальності «Дизайн»

 

Спеціаліст з дизайну - творчо, сучасно, престижно!

Бажаєте бути причетним до створення привабливого зручного і гармонійного світу, при цьому ще й добре заробляти? - пропонуємо отримати спеціальність «Дизайн» за освітньою програмою «Дизайн середовища».

 

Кожен з нас щодня має справу з дизайном середовища. Все, що оточує сучасну людину - сфера діяльності дизайнера середовища. Це можуть бути квартири та індивідуальні будинки, громадські об’єкти (магазини, торгово-розважальні комплекси, ресторани, офіси, дитячі ігрові майданчики та ін.). Стіни, фасади будинків, садово-паркові меблі, вітрини, виставкові стенди - також є об’єктами дизайну. Дизайнер - це саме та людина, яка відповідає за красу, зручність, функціональність та ефективне використання простору, а сучасні комп’ютерні технології допомагають йому в цьому.

Щоб стати спеціалістом з дизайну й отримати цікаву, творчу і затребувану професію, навчальний заклад пропонує оволодіти наступними дисциплінами:

Основні дисципліни:

 • історія дизайну;
 • рисунок;
 • живопис;
 • основи композиції та колористика;
 • комп’ютерне проектування;
 • основи формоутворення;
 • макетування та моделювання;
 • матеріалознавство;
 • брендинг і портфоліо;
 • проектна графіка;
 • основи конструювання.

Дисципліни освітньої програми:

Основи проектування дизайну середовища 
3D моделювання

 • - Інноваційні технології в дизайні середовища;
 • - Технології оздоблення ландшафту;
 • - Техніко-економічні показники проектування.

Крім того, в процесі навчання ви набудете практичні знання і вміння з:

 • композиційної побудови об’єктів дизайну
 • ергономіки та художнього конструювання
 • проектування та технологій виготовлення об’єктів дизайну
 • проектної графіки
 • кольорознавства.

 

Працевлаштування

Фахівці з дизайну середовища можуть працювати у великих будівельних компаніях, державних органах або відкрити власну проектну майстерню чи дизайн-студію, де можуть приймати приватні замовлення.

Проте пам’ятайте, що набуті знання працюватимуть на вас тільки тоді, коли буде бажання змінювати світ на краще, наполегливо працювати і постійно вдосконалюватись.

Запрошуємо до нашого навчального закладу!

 

Графічний дизайн

Метою графічного дизайну є підготовка фахівців з проектування різноманітних об’єктів навколишнього середовища, пов’язаних з усіма сферами життєдіяльності людини: житлові та громадські приміщення (адміністративні, об’єкти соціально-культурної сфери і готельно-ресторанного бізнесу, торговельні та виставкові зали), об’єкти візуально-інформаційного середовища. Це обумовлено великою потребою у фахівцях із графічного дизайну, передусім, упорядкуванням міст на базі поєднання принципів естетики, інженерії й екології.

Якщо ви бажаєте здобути якісну мистецьку освіту, яка відповідає європейським стандартам, кафедра дизайну Східноєвропейського університету чекає на вас!

kafedra-dyzaynu (4)

Запрошуємо абітурієнтів та їхніх батьків у будь-який час завітати до нашого навчального закладу і більше довідатися про спеціальність, ознайомитися з перевагами та перспективами на майбутнє. Під час зустрічі ви зможете відвідати лабораторії, навчальні аудиторії, а також поспілкуватися з викладачами і отримати відповіді на всі запитання.


Наша адреса: м. Черкаси, вул. Нечуя-Левицького, 16

+38 099 105-27-71, (0472) 50-45-46 – відповідальний секретар приймальної комісії

Електронна пошта: kaf-dizayn@suem.edu.ua