ЗАКРИТИ

Свято вишиванки в Східноєвропейському університеті

Свято вишиванки в Східноєвропейському університеті

21 травня в Східноєвропейському університеті відзначили День вишиванки – символу, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання та політичних поглядів.

Вишита сорочка – це моє життя,

Магія душі, минуле і майбутнє,

Гордість в серці як вдягаю її я,

Відчуваю енергетику могутню

 Це свято з'явилося всього 8 років тому, коли декілька десятків українських студентів одягли вишиванки і вийшли на вулиці своїх міст. Відтоді у цей день українці з усього світу вбираються у національний одяг і йдуть у ньому на роботу, в університет, школу чи садочок.

Колектив Східноєвропейського університету не залишився осторонь цього свята. Одягнувшись у вишиті сорочки та сукні, студенти і викладачі прийшли до університету. Усміхнені обличчя та блиск в очах прекрасно доповнювали орнаменти на їх вбранні.

За словами ректора університету, відзначення в закладі Дня вишиванки має на меті збереження українських цінностей та їх популяризацію серед студентської молоді. 

У цей день в університеті можна було побачити безліч варіацій національної сорочки, які різнилися між собою орнаментом, тканиною, технікою виконання та гамою барв. Вишиванки були чорно-білі, біло-червоні, різнокольорові, довгі, короткі, мінімалістичні та багаті на візерунок, зі старовинними і сучасними орнаментами.

Студенти і викладачі поділися історіями своїх вишиванок. Хтось сорочку придбав, а хтось дістав із бабусиної скрині як родинний спадок.

– Вишиванку подарувала мені бабуся. Вона вишила сорочки для всієї нашої родини. Ми з гордістю їх вдягаємо на свята, це наша сімейна традиція, – розповіла викладач кафедри туризму і готельно-ресторанної справи Лілія Бондаренко.

Патріотичним духом був пронизаний увесь день. Свято було помітне і в коридорах, і в навчальних аудиторіях, куди в яскравому вбранні студенти прийшли здобувати знання.

– Сьогодні багато студентів прийшли на пари в вишиванках. Добре, що вони не забувають і шанують національні традиції, – зауважила голова студентської ради університету Вікторія Кириченко.

Проведений захід студенти і викладачі Східноєвропейського університету присвятили рідній Батьківщині, яку вони хочуть бачити єдиною і процвітаючою.

Слава Україні!