Дотримання принципів академічної доброчесності є визначальною складовою освітнього процесу. Наразі, нормами законодавства, а саме Законом України «Про освіту», визначено основні поняття та прояви недоброчесності в академічній спільноті.
Проректор з наукової роботи, д.е.н., професор Павло МАРУЩАК презентував учасникам принципи та підходи побудови дотримання академічної доброчесності у Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя, зосередивши увагу присутніх на правових та етичних нормах.
Також до слова було запрошено експерта НАЗЯВО, к.т.н., доцентку кафедри електричної інженерії ТНТУ – Катерину КОЗАК. Пані Катерина, з позиції експерта з акредитації ОПП, розкрила основні аспекти оцінювання програм за 5 критерієм «Контрольні заходи, оцінювання здобувачів вищої освіти та академічна доброчесність», акцентувавши увагу на механізмі моніторингу дотримання академічної доброчесності, як викладачами, так і здобувачами освіти.
Пані Ірина МАРТИНЯК, начальниця науково-дослідної частини ТНТУ ознайомила учасників семінару з процедурою оцінювання робіт здобувачів та викладачів ТНТУ за допомогою системі StrikePlagiarism.
Дякуємо колегам та учасникам семінару за пізнавальний захід та презентований досвід дотримання академічної доброчесності в їхніх закладах вищої освіти.