Погруддя Т.Г. Шевченка в Східноєвропейському університеті

21 червня дружня громада Східноєвропейського університету зібралася біля стін закладу з урочистої та хвилюючої нагоди – відкриття погруддя великому сину українського народу, своєму землякові Тарасу Григоровичу Шевченку.

Адже 2013 рік в університеті – рік вшанування його пам’яті, його невмирущих слів та життєвого шляху.

На урочистості прибули поважні гості університету: БАКЛАНОВ Олег Дмитрович – почесний професор й член опікунської ради Східноєвропейського університету, Герой Соціалістичної праці, голова міжнародної громадської організації «Київська Русь»;ПРІТЧЕНКО Тетяна Федорівна – заступник голови Черкаської облдержадміністрації; БІЛОУСОВ Віктор Федорович – в.о. міського голови м. Черкаси.

Пам’ятник відкрили президент Східноєвропейського університету Аблязов Рауф Ахметович, Бакланов Олег Дмитрович, Прітченко Тетяна Федорівна.

Поважно, що погруддя славному уродженцю Черкаського краю було відкрито саме на території університету. Адже його життєвий шлях повинен стати прикладом саме для підростаючого покоління українців, які сформують майбутній образ України.

Захід підтримали яскраві представники творчого колективу Черкащини – тріо бандуристок “Вербена” від Черкаської обласної філармонії. Звучали “Думи мої...” Тараса Шевченка…

Багато добрих слів про славного Кобзаря мовилося біля відкритого погруддя Великого Кобзаря. Гості університету відзначили велике значення відкриття погруддя в місті Черкаси, вшанування пам’яті поета, мислителя, художника на його землі. Знаково, що вдячні канівчани привезли грудочку землі з Чернечої гори – останнього притулку Тараса Григоровича – й поклали її до погруддя в Черкасах.

Тож нехай погляд Тараса буде дороговказом усім черкасцям до поважної освіти, світлої долі, радісного майбуття!