Українське писанкове дерево

Українське писанкове дерево

У рамках проекту черкащани прикрашатимуть на території Східноєвропейського університету писанкове дерево власноруч виготовленими писанками.

Прикрашання дерев до Великодня – західноєвропейська традиція. У Чехії, Хорватії, Франції, Великобританії та ряді інших країн цей звичай існував ще кілька століть тому. У стародавні часи в священних гаях кельти розвішували на гілках дерев кольорові яйця, щоб прискорити прихід весни. Великоднє дерево ототожнювали з райським Деревом Життя.

У різних країнах звичай існує і понині. Кажуть, що в Київській Русі теж було щось подібне і називалося «Царською вербою».

Сьогодні традицію почали відроджувати і в Україні. Наприклад, минулого року на центральній площі Вінниці в ролі пасхального дерева був 10-метровий каштан. На його гілках красувалося 170 яєць, розписаних дітьми. Столиця також не залишилася осторонь, у 2012 році до фестивалю писанки кияни підготували 25 тисяч розписних яєць і прикрасили ними дерева міського скверу. Для жителів Кременчука такий своєрідний обряд став вже доброю традицією. Два роки поспіль усі бажаючі збираються разом, щоб залишити частинку свого тепла на головному пасхальному дереві міста.

У березні цього року Україна приєдналася до міжнародної культурного проекту «Українське писанкове дерево», в якому беруть участь українські діаспори дев'яти країн світу.

Тепер і в Україні будуть наряджати великодні дерева в ім'я світла, дружби і добра. Серед міст, які підтримали проект, – Бердянськ, Кременчук, Нікополь та Чернівці.