Участь представників кафедри права та інформаційної справи у круглому столі з відновного правосуддя

Участь представників кафедри права та інформаційної справи у круглому столі з відновного правосуддя

аступниця завідувача кафедри права та інформаційної справи Анастасія Литвиненко та студентка 3-го курсу спеціальності "Право" Дар’я Генкель взяли участь у круглому столі на тему “Хід реалізації та перші результати Програми відновного правосуддя за участю неповнолітніх, які є підозрюваними, обвинуваченими у вчиненні кримінального правопорушення”.

Організаторами заходу виступили Північний міжрегіональний центр з надання безоплатної правничої допомоги за підтримки Координаційного центру з надання правничої допомоги та проєкту «Трансформаційневідновлення задля безпеки людей в Україні», що фінансується Урядом Японії та впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Захід також підтримали Міністерство внутрішніх справ України, Національна поліція України, Офіс Генерального прокурора та Державна установа «Центр пробації».

Основною метою круглого столу було:

обговорення застосування державної Програми відновного правосуддя щодо неповнолітніх підозрюваних і обвинувачених як механізму реалізації права потерпілого на примирення;

оцінка перших результатів впровадження Програми та визначення основних викликів та успішних практик;

обговорення перспектив ресоціалізації неповнолітніх і напрацювання єдиної стратегії для ефективної взаємодії між органами правосуддя, соціальними службами, адвокатами та медіаторами;

налагодження співпраці між усіма зацікавленими сторонами задля інтеграції неповнолітніх правопорушників у суспільство та відновлення їхніх прав.

До обговорення долучилися представники правоохоронних органів, прокуратури, суддівського корпусу, адвокатури, органів пробації, установ соціального захисту, а також медіатори.

Представником освітніх закладів на круглому столі був Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова.

За результатами обговорення було визначено ключові кроки для подальшої реалізації Програми, а також можливості її застосування в освітньому середовищі.

Анастасія Литвиненко підкреслила важливість розширення знань студентів у сфері відновного правосуддя та медіації, зазначивши: "Програму буде представлено і в Університеті для студентів спеціальності «Право», адже розвиток напряму медіації є важливим аспектом сучасної правничої освіти".

Крім того, учасники круглого столу підтримали ініціативу проведення відкритих лекцій та практичних занять для студентів, які дадуть їм змогу глибше ознайомитися з принципами відновного правосуддя та його впровадженням у кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх.

Участь представників кафедри права та інформаційної справи в такому заході вкотре підтверджує важливість співпраці науки, освіти та правозахисних ініціатив задля розвитку сучасної правничої системи в Україні.