Рушникові візерунки єднають континенти

Рушникові візерунки єднають континенти

Ми раді звітувати про завершення грандіозного міжнародного проекту: "Україна - Марокко"!

Доцент кафедри дизайну Східноєвропейського університету імені Рауфа Аблязова, заслужена художниця України Олександра Теліженко  і відома українська місткиня Олеся Теліженко представили Україну і рідне місто Черкаси в Марокко в грудні 2024 року.

У рамках виконання Плану заходів МЗС України на 2024 рік з реалізації бюджетної програми 1401110  «Фінансова підтримка забезпечення міжнародного позитивного іміджу України, забезпечення діяльності Українського інституту, заходи щодо підтримки зв’язків з українцями, які проживають за межами України», у частині забезпечення міжнародного позитивного іміджу України, Посольством у листопаді 2024 року успішно реалізовано іміджевий захід щодо участі українських експертів – відомих українських місткинь Олександри та Олесі Теліженків – у презентації в Марокко виставки «Рушниковий гай: Світ українського рушника».

Виставка вишиваних творів Олександри і Олесі Теліженків  було представлено в Марокко на двох локаціях:
-  у Королівському інституті амазігської (берберської) культури Марокко (м.Рабат);
- у мерії м. Марракеш.

 Дослідження Олександри Теліженко щодо спільних елементів в символіці українських і марокканських орнаментів було презентовано в Королівському інституті амазігської культури.

Відбувся круглий стіл, за участі керівництва і дослідників Інституту, а також представників мерії Рабату, Посольства України, МЗС Марокко та марокканських ЗМІ.

За підсумками заходу домовлено про продовження спільних досліджень у цій царині.

У рамках можливої інституалізації згаданої домовленості та з метою активізації відповідних академічних обмінів на розгляд марокканської сторони було передано проект угоди про започаткування співробітництва між Східноєвропейським університетом імені Р.Аблязова (м.Черкаси) та Королівським інститутом амазігської культури.

Олександра Теліженко виступила перед широкою аудиторію в  Королівському інституті амазігської культури (13.11.2024) та в Мерії Марракеша (20.11.2024) з тематичними доповідями та дала низку інтерв’ю марокканським ЗМІ.

Загалом, за підсумками згаданих заходів у ЗМІ Марокко було поширено понад 20 тематичних репортажів, у тому числі на центральних телеканалах країни, загальна аудиторія склала близько 1 млн осіб.